Η επική ανατροπή της Νιούκαστλ! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Με γκολ στο πέμπτο και το έκτο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης με τη Νόριτς, η Νιούκαστλ πήρε τρομερή νίκη με σκορ 4-3 σε ματς με επικό φινάλε!

Οι «καρακάξες» προηγήθηκαν στο 24ο λεπτό του παιχνιδιού απέναντι στα «καναρίνια», το βράδυ της Τετάρτης για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Τσάμπιονσιπ και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 3-1 στη συμπλήρωση 70 λεπτών αγώνα!

Κάπου εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση που θα... έσπαγε καρδιές στο «St.James' Park», αφού ο Γκέιλ σκόραρε άλλες δύο φορές για να ολοκληρώσει το χατ-τρικ του, είχε βοηθήσει και ο Γκουφράν και τα τελευταία δύο τέρματα της ομάδας του Ράφα Μπενίτεθ σημειώθηκαν στο πέμπτο και το έκτο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό 4-3 μέσα σε πανζουρλισμό στις εξέδρες!

Στους 19 βαθμούς έφτασε η Νιούκαστλ, στο -3 από την πρωτοπόρο Χάντερσφιλντ, πρώτη ήττα έπειτα από τέσσερις σερί νίκες για τη Νόριτς, που έχει έναν πόντο περισσότερο από την τελευταία της αντίπαλο.