Εσπανιόλ - Μάλαγα 2-2 (vids)

Αν και είχε το προβάδισμα μέχρι το 90' η Εσπανιόλ ήρθε ισόπαλη με 2-2 κόντρα στην Μάλαγα, με τον Ρομπέρτο να φέρει ευθύνη στο πρώτο γκολ.

Ούτε τώρα νίκη για την Εσπανιόλ, που μετά την βαριά ήττα της από μτην Σεβίλλη στην πρεμιέρα, πέταξε άλλους δύο βαθμούς, καθώς ισοφαρίστηκε σε 2-2 από την Μάλαγα στις καθυστερήσεις και έχασε το τρίποντο μέσα από τα χέρια της.

Ο Ζεράρ Μορένο έκανε την δουλειά του και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του, όμως μία άστοχη έξοδος σε εκτέλεση φάουλ του Λέο Μπαπτιστάο, έδωσε την ευκαιρία στην Μάλαγα να μπει ξανά στο παιχνίδι με τον Ντιέγκο Γιορέντε.

Κι ενώ όλα έδειχναν πως η Εσπανιόλ θα έφτανε στην πρώτη της νίκη στην σεζόν, ήρθε στις καθυστερήσεις η ψυχρολουσία, με τον Τσαρλς, την «χρυσή» αλλαγή των φιλοξενούμενων, να κάνει πολύ ωραία ατομική ενέργεια και να... κλέβει τον βαθμό από τους Καταλανούς.