Επεισοδιακή ισοπαλία για ΑΕΛ και Ατρόμητο (pics)

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν ΑΕΛ και Ατρόμητος σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στη Λάρισα, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο παιχνίδι. Ήρθαν στα χέρια προς το τέλος οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων...

Τον Ατρόμητο φιλοξένησε η ΑΕΛ σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1. Οι «βυσσινί» ήταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι και δεν απειλήθηκαν σχεδόν καθόλου, με εξαίρεση το πέναλτι με το οποίο σκόραρε ο Ατρόμητος.

Η ΑΕΛ ξεκίνησε δυνατά, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 15' με δυνατό σουτ του Βαρέλα που δεν μπόρεσε να σταματήσει ο Γκορμπούνοφ. Στο 21', ο Ντεγκρά κράτησε το μηδέν σε προσπάθεια του Λε Ταλέκ που ήταν και η μεγαλύτερη ευκαιρία του Ατρόμητου στο ματς, ενώ η ΑΕΛ θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματά της προς το τέλος, αλλά ο Λαμπρόπουλος έστειλε την μπάλα άουτ.

Στην επανάληψη οι δύο προπονητές προχώρησαν σε αλλαγές, με την ΑΕΛ όμως να έχει και πάλι τον έλεγχο της αναμέτρησης. Στο 70', ο Ατρόμητος κατάφερε να βρει το γκολ που έψαχνε, έστω και από τα 11 βήματα. Ο Λημνιός κέρδισε το πέναλτι από τον Μασούρα και ο Παπαδόπουλος ευστόχησε κάνοντας το 1-1. Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ της νίκης στο 77', αλλά ο Παπαδόπουλος με υπερπροσπάθεια έσωσε το σουτ του Μασούρα.

Aξίζει να σημειωθεί πως στο 85' ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων ήρθαν στα χέρια, μετά από μαρκάρισμα του Μασούρα στον Λημνιό, με τον δεύτερο να μη συγκρατεί τα νεύρα του. Τελικά και οι δύο ποδοσφαιριστές αποχώρησαν από το παιχνίδι.

ΑΕΛ: Ντεγκρά, Ναβάρο, Κοντόρ, Φάρκας, Γκόλιας, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Φατιόν, Ντέλετιτς, Βαρέλα, Γιαννιτσάνης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μονιάκης, Χοτζάλι, Ουρτάδο, Μασούρας, Γιοβάνοβιτς, Σουλιώτης, Καρατάσιος

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Μπίτολο, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ούμπιδες, Λε Ταλέκ, Ζησόπουλος, Ντιγκινί, Κεϊτά, Στόιτσεφ, Γκουγκούδης

Ατρόμητος Β ημιχρόνου: Παπαδόπουλος, Κοντοές, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Γροντής, Παπαδόπουλος Δ., Βασιλείου, Μπάγκα, Μπαστακός, Λημνιός, Λαζαρίδης Ν.