Φιλική ισοπαλία ο Ηρακλής

Στην πέμπτη του και τελευταία φιλική αναμέτρηση που έδωσε σήμερα (2/8) στο Μιλ της Ολλανδίας ο Ηρακλής κόντρα στην Κόνιασπορ ήρθε ισόπαλος 1-1.

Οι «κυανόλευκοι» αγωνιζόμενοι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα χωρίς ιδιαίτερες αλλαγές, κόντραραν στα ίσια την Κόνιασπορ, παρά το γεγονός ότι στο 11′ οι Τούρκοι άνοιξαν το σκορ με τον Μιλόσεβιτς. Ο σκόρερ βγήκε απέναντι στον Χουάντερσον και δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει. Από τον Ηρακλή υπήρξε άμεση... απάντηση. Ισοφάρισε ένα λεπτό μετά έπειτα από σέντρα του Αμαραντίδη και προβολή του Μοντέιρο, ο οποίος με διπλή προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην συνέχεια τόσο οι Τούρκοι όσο και ο Ηρακλής είχαν φάσεις για γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε λόγω κούρασης από την συνεχόμενη βροχόπτωση κατά την διάρκεια του αγώνα, αλλά και τις αλλαγές των δύο προπονητών. Αύριο Τετάρτη ο Ηρακλής επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη έχοντας στις... αποσκευές του, τον απολογισμό τριών ισοπαλιών με το ίδιο σκορ (Γκόου Αχέντ Ιγκλς, Άγιαξ και Κόνιασπορ) και δύο ηττών (Μαλίν και Ντεν Χάαγκ).