Πάρτι στην... παράταση η Ομόνοια!

Η Ομόνοια πήρε μπρος στην... παράταση, επικράτησε 4-1 της Μπάναντς και βρέθηκε στην επόμενη φάση του Europa League!

Η Ομόνοια έκανε τα εύκολα... δύσκολα και χρειάστηκε η παράταση για να εξασφαλίσει το εισιτήριο για τον 2ο προκριματικό! Οι «πράσινοι» επικράτησαν 4-1 της Μπάναντς με τον Ρουσιά να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής. Οι Κύπριοι είχαν ευκαιρίες με Ντάρμπισιρ, Αγκάγιεφ, Παντελιάδη, ωστόσο το γκολ ήρθε από τους Αρμένιους. Στο 71' ο Μπουράγιεφ κατάφερε να ανοίξει το σκορ και να ισοφαρίσει το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα. Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση κι εκεί η Ομόνοια ήταν καταιγιστική... Στο 93' ο Ρουσιάς πέτυχε το 1-1 και στο 108' σημείωσε το 2-1! Στο 113' ο Ντάρμπισιρ πέτυχε το 3-1 και στο 120΄ο Κλέιτον διαμόρφωσε το 4-1!