Το μήνυμα που έλαβε ο Παγιέ πριν σκοράρει...

Από τον προπονητή του στη Γουέστ Χαμ, ήταν το μήνυμα που έφτασε στο κινητό του Ντιμίτρι Παγιέ λίγη ώρα πριν από την αναμέτρηση της Γαλλίας με τη Ρουμανία. Πως ο Μπίλιτς χαλάρωσε τον διεθνή άσο...

Ο Παγιέ με το καταπληκτικό αριστερό σουτ στο 87ο λεπτό της πρεμιέρας του Euro 2016, χάρισε στους «τρικολόρ» τη νίκη με σκορ 2-1 και μόλις έγινε αλλαγή δάκρυσε, αφού ήρθαν στην επιφάνεια όλα τα συναισθήματα, με την πίεση αλλά και την ευτυχία ν' αναμιγνύονται και να τον κάνουν να μη μπορεί να συγκρατήσει τη συγκίνησή του.

Ο Σλάβεν Μπίλιτς, θέλησε να τονώσει το ηθικό του ποδοσφαιριστή του στη Γουέστ Χαμ και όπως αποκάλυψε, του έστειλε ένα πολύ «δυνατό» μήνυμα στο κινητό λίγα λεπτά προτού ο διεθνής άσος των «σφυριών» μπει στον αγωνιστικό χώρο του «Stade de France» και βοηθήσει την ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάν.

«Μην αγχώνεσαι, είσαι ο καλύτερος εκεί. Μπες μέσα και απολαύσέ το... Δεν έχεις ν' αποδείξεις τίποτα σε κανέναν» έγραψε το μήνυμα του Κροάτη κόουτς και σίγουρα βοήθησε...