Ξανά στην κορυφή η Μπενφίκα (vid)

Η Σετούμπαλ πάγωσε το Da Luz στο 2', όμως η Μπενφίκα χάρη στα τέρματα των Ζόνας και Ζαρντέλ πέτυχε την ανατροπή και επικράτησε με 2-1, ανεβαίνοντας ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία στην 30η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος, η Μπενφίκα παρότι έμεινε πίσω μόλις από το 2', κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή και να επικρατήσει εντός έδρας της Σετούμπαλ με 2-1, σκαρφαλώνοντας ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας.

O Kλάρο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, όμως η ομάδα του Ρούι Βιτόρια απάντησε άμεσα και με δύο τέρματα των Ζόνας και Ζαρντέλ στο 19' και στο 24' ανέτρεψε τα δεδομένα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, με το 2-1 να παραμένει μέχρι το τέλος.

O Kώστας Μήτρογλου αγωνίστηκε για άλλη  μία φορά ως βασικός και αποχώρησε στο 82' ενώ για 20 λεπτά αγωνίστηκε ο Ανδρέας Σάμαρης, μπαίνοντας ως αλλαγή στο 70' για τους «Αετούς», οι οποίοι ανέβηκαν πλέον στους 76 βαθμούς, έναντι 74 της Σπόρτινγκ και με 6 αγωνιστικές να απομένουν για τι τέλος του πρωταθλήματος, η μάχη για τον τίτλο παραμένει τρομερά αμφίρροπη.