Ο Ντρογκμπά έδειξε το δρόμο για την ανατροπή με... τακουνιά (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Η Montreal Impact πήρε αγχωτική νίκη σε φινάλε – θρίλερ στην αναμέτρηση με τη Chicago Fire, με τον Ντιντιέ Ντρογκμπά να δίνει το σύνθημα για την αντεπίθεση και την ανατροπή, σκοράροντας με τακουνιά.

Ο Ιβοριανός πρώην άσος της Τσέλσι, ο οποίος βρέθηκε τις τελευταίες μέρες στο επίκεντρο για το δημοσίευμα περί του οικονομικού σκανδάλου στον φιλανθρωπικό οργανισμό του, πέτυχε το πρώτο του γκολ στη νέα σεζόν του MLS και η ομάδα του συνέχισε με νίκη.

Στο 56ο λεπτό έπειτα από λανθασμένη απομάκρυνση του αντίπαλου πορτιέρο, ο Ντρογκμπά βρισκόταν ακριβώς εκεί που έπρεπε για να τροφοδοτηθεί και να σκοράρει με τακουνάκι, προτού ο Πιάτι στις καθυστερήσεις ολοκληρώσει το come-back για το τελικό 2-1.

Τοποθετώντας ένα στοίχημα στον αγώνα Σαμπντόρια - Μίλαν, αν κερδίσεις, η Vistabet πιστώνει έως 100€ στα κέρδη σου.