Ανατροπή με γκολ από το κέντρο στο 94'! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Είναι να το θέλει και ο Θεός του ποδοσφαίρου... Η Μπαθ Σίτι ολοκλήρωσε την επική της ανατροπή στο παιχνίδι με τη Γουέστον, με γκολ στο τρίτο και το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και μάλιστα, το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε με γκολ από το κέντρο!

Ο Τάιλερ Χάρβεϊ ήταν εκείνος που αρχικά ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 93ο λεπτό, για να δει τον αντίπαλο πορτιέρο εκτός θέσης και να δοκιμάσει κάτι εξαιρετικά φιλόδοξο με λόμπα από το χώρο του κέντρου, για να δει τη μπάλα να παίρνει εξαιρετική τροχιά και να καταλήγει στα δίχτυα στο 94'!

Ακόμα πιο δραματική γίνεται η ανατροπή αν αναλογιστεί κανείς πως η Γουέστον είχε πάρει το προβάδισμα ... στο 91' και θεωρούσε δεδομένη τη νίκη της σ' εκείνο το σημείο του αγώνα!