Χιλή - Aργεντινή 1-2 (vids)

Νίκη και μάλιστα με ανατροπή για την Αργεντινή που επικράτησε με 2-1 μέσα στην έδρα της Χιλής.

Πολύτιμη νίκη που την κράτησε για τα καλά στο κόλπο της πρόκρισης στο Μουντιάλ, πέτυχε η Αργεντινή, που αν και έμεινε πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να επικρατήσει μέσα στην έδρα της Χιλής με σκορ 2-1. Η «Αλμπισελέστε», που δεν έχει ξεκινήσει καλά στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2018, έπαιξε και πάλι με την φωτιά, όμως στο τέλος μίλησε η προσωπικότητα.

Η παρέα του Μέσι, που ήταν βασικός και έβγαλε όλο το 90λεπτο, έπαιξαν με την φωτιά και μόλις στο 10ο λεπτό, η Χιλή κατάφερε να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Γκουτιέρεζ. Αυτό, όμως, ξύπνησε την Αργεντινή, με τον Ντι Μαρία να ισοφαρίζει μόλις στο 19' και τον Μερκάδο να ολοκληρώνει την ανατροπή 5 λεπτά αργότερα.

Εξασφάλισε 5% bonus στην Sportingbet σε κάθε κερδισμένο στοίχημα στο παιχνίδι Βραζιλία - Ουρουγουάη.

Η νίκη αυτή ήταν πολύτιμη για την Αργεντινή, αφού είχε μόλις 5 βαθμούς στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές και χωρίς το «τρίποντο» θα έμενε εκτός της πρώτης τετράδας, που οδηγεί στην απευθείας πρόκριση στην τελική φάση του Μουντιάλ.Εντύπωση προκαλεί, πάντως, πως ο Ιγουαΐν που βρίσκεται σε δαιμονιώδη φόρμα, έμεινε στον πάγκο και πέρασε στο παιχνίδι στο 65', αντικαθιστώντας τον Αγουέρο.

10. Βενεζουέλα 0 (4)

Chile vs Argentina 1-2 Gol de Felipe Gutiérrez [Goal] Eliminatorias Rusia 2018 24/03/2016

Angel Di Maria Goal ~ Chile vs Argentina 1-1 ~ 24/3/2016 [World Cup Qualification]

Gabriel Mercado Goal Gol Chile vs Argentina 1-2 2016