Μπίλιτς: «Από τις πιο ωραίες βραδιές της Γουέστ Χαμ»

Κώστας Ζάλιαρης

Ναι μεν ήταν απλά για τους «32» του Κυπέλλου Αγγλίας, όμως ο Σλάβεν Μπίλιτς έκανε λόγο για μια από τις σπουδαιότερες βραδιές στην ιστορία της Γουέστ Χαμ έπειτα από 2-1 με τη Λίβερπουλ...

Τα «σφυριά» με γκολ του Ογκμπόνα στο τελευταίο λεπτό της παράτασης, το βράδυ της Τρίτης στο «Boleyn Ground», σε επαναληπτικό παιχνίδι για τον 4ο γύρο του FA Cup, τα «σφυριά» πανηγύρισαν την πρόκριση στην επόμενη φάση κι εκεί θ' αντιμετωπίσουν πλέον τη Μπλάκμπερν.

Με κεκτημένη ταχύτητα θα αντιμετωπίσουν τη Νόριτς τα «σφυριά». Σε απόδοση 3.10 στην Sportingbet η νίκη της Γουέστ Χαμ.

Ο Σλάβεν Μπίλιτς, έπειτα από το ματς, είχε να πει:

«Είναι μια από τις πιο ωραίες βραδιές στην ιστορία της ομάδας. Ναι μεν ήταν απλά μια ρεβάνς για τη φάση των “16”, αλλά αν σκεφτεί κανείς ότι πετύχαμε το νικητήριο γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα, απέναντι στη Λίβερπουλ, σε ακόμα ένα ματς της τελευταίας μας σεζόν σε αυτό το γήπεδο κι ενώ είχαμε πολλούς τραυματισμούς πετύχαμε κάτι σημαντικό, τότε ναι, είναι μια από τις καλύτερες νύχτες του συλλόγου».