Πικάρισμα με... Βαλμπουενά για τον Μπενζεμά

Η ιαχή «Βαλμπουενά, Βαλμπουενά» ακουγόταν από τις εξέδρες του «Μεστάγια» και τους οπαδούς της Βαλένθια, τη στιγμή της αντικατάστασης του Καρίμ Μπενζεμά από τον Βάθκεθι στο δεύτερο ημίχρονο της Κυριακάτικης αναμέτρησης της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Βαλένθια!

Ο Γάλλος φορ της «βασίλισσας» ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο έπειτα από εξαιρετικό συνδυασμό των παικτών του Μπενίτεθ με τελικό αποδέκτη τον Μπενζεμά για το 1-0.

Μέχρι και τη στιγμή που κλήθηκε να καθίσει στον πάγκο, στο 67ο λεπτό, το σκορ ήταν στο ισόπαλο 1-1 και οι οπαδοί της Βαλένθια το εκμεταλλεύθηκαν για να αρχίσουν να φωνάζουν «Βαλμπουενά, Βαλμπουενά» τη στιγμή της αλλαγής, πικάροντας τον Γάλλο επιθετικό για την όλη ιστορία με τον εκβιασμό του άσου της Λιόν με ροζ υλικό...

Η Vistabet σου επιστρέφει το ποντάρισμα σου σε περίπτωση που καταλογιστεί πέναλτι στον αγώνα της Σπόρτινγκ Χιχόν με τη Χετάφε για τη La Liga.