Τι άλλο πρέπει να γίνει για να δώσεις πέναλτι; (gTV)

Αρνητικός πρωταγωνιστής της αναμέτρησης Φίτεσε - Αϊντχόφεν 0-1, ο διαιτητής, ο οποίος αρνήθηκε να καταλογήσει πέναλτι σε δύο ξεκάθαρες φάσεις.

Ο διαιτητής Κέβιν Μπλομ έκλεψε την παράσταση στην αναμέτρηση του Άρνεμ για την 15η αγωνιστική της Eredivisie, αφού έκλεισε τα μάτια σε δύο ξεκάθαρες φάσεις για πέναλτι.

Πρώτα, στο 68ο λεπτό, ο Σαντιάγο Αρίας της PSV γκρεμίστηκε στην μεγάλη περιοχή από τον Μάρβελους Μακάμπα, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Τζέφρι Μπρουμά σταμάτησε την μπάλα με το χέρι, όμως και τις δύο φορές ο διαιτητής Μπλομ αρνήθηκε να σφυρίξει.

Η Αϊντχόφεν τελικά πήρε τη νίκη στο 89ο λεπτό με γκολ του ντε Γιονγκ, δημιουργώντας κι ένα εκπληκτικό ρεκόρ, αφού πλέον έχει σκοράρει στα τελευταία 42 παιχνίδια πρωταθλήματος!