«Δεν κρατάω κακία στον Κριστιάνο»

Κώστας Ζάλιαρης

Ο Εντιμάρ συγχώρησε τον Κριστιάνο Ρονάλντο για την αψυχολόγητη ενέργειά του να τον κλωτσήσει και υποστήριξε ότι δεν κρατάει κακία στον καλύτερο ποδοσφαιριστή του κόσμου.

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης αποβλήθηκε στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης με την Κόρδοβα, την οποία οι «μερένχες» νίκησαν δύσκολα με σκορ 2-1 χάρη σε γκολ του Γκάρεθ Μπέιλ λίγα λεπτά πριν από το φινάλε.

Ο Εντιμάρ που «έφαγε» την κλωτσιά από τον Κριστιάνο Ρονάλντο, διαβάζοντας και την συγγνώμη του, όπως την έγραψε στα social media, ανέφερε χαρακτηριστικά:

«Δεν του κρατάω κακία. Τέτοια περιστατικά συμβαίνουν πάνω στην ένταση ενός δύσκολους αγώνα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα και τον συγχωρώ, αφού είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής στην κόσμο».