Κέρδισε Καλαμαριά με γκολ Σουνά

Με γκολ του Σουνά στο 49’ από το σημείο του πέναλτι ο Άρης επικράτησε του Απόλλωνα με 1-0 σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Σουρωτής.

Ελάχιστες φάσεις είχε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στον Άρη και τον Απόλλων 1926 με τους δύο προπονητές να δοκιμάσουν όλους τους παίκτες που είχαν στην διάθεσή τους βγάζοντας χρήσιμα συμπεράσματα. Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Σουνάς στο 49’ από το σημείο του πέναλτι, μετά την ανατροπή του Συμεωνίδη, ο οποίος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα μετά από πολύ ωραία πάσα του Σανιά.

Στον α΄ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Καρατζιοβαλής, Γκίνο, Γιαννίτσης, Φερνάντες, Λιόλιος, Γκόλιας, Προβατίδης, Καπνίδης, Χιντασέλι, Παπαδόπουλος και Ατματσίδης

Στο β΄ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Μπαϊμάκης ( 85΄Μαντζάρης), Ψυχογιός, Λιόνης, Μαζουλουξής, Βασιλόπουλος, Σανιά, Ντούγκα, Σουνάς, Φουρτζίου, Συμεωνίδης, Ρένια.