Ξανά γκολάρα από τον Λεβαντόφσκι (vid)

Γιώργος Φραδελάκης

H Μπάγερν Μονάχου έδωσε φιλικό με ομάδα επιλέκτων του MLS κι έχασε με 2-1, όμως την παράσταση έκλεψε η νέα «ζωγραφιά» του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι.

«Καυτός» έχει ξεκινήσει στη νέα σελίδα που άνοιξε στην καριέρα του ο Πολωνός «Killer», σημειώνοντας ακόμα ένα πολύ όμορφο τέρμα στα φιλικά προετοιμασίας της Μπάγερν.

Οι Βαυαροί δεν κατάφεραν να κερδίσουν αυτή τη φορά, όμως ο Λεβαντόφσκι ξεσήκωσε το κοινό του Πόρτλαντ, ανοίγοντας το σκορ με ένα εξαιρετικό βολέ, κάνοντας το 0-1 μόλις στο 8ο λεπτό.

Νικήτρια ωστόσο από το γήπεδο έφυγε η ομάδα επιλέκτων του MLS, με την οποία αγωνίστηκε και ο Τιερί Ανρί. Ο Ράιτ Φίλιπς ήταν εκείνος που ισοφάρισε στο 51' με έναν «κεραυνό» στη γωνία του Σταρκ, πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο κι ο Ντόνοβαν που επίσης μπήκε αλλαγή στην επανάληψη, διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 70'.