Νίκη της εθνικής νέων ποδοσφαίρου στους Μεσογειακούς Αγώνες

Με γκολ του Δημήτρη Εμμανουηλίδη στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης, η εθνική Νέων νίκησε 1-0 την Τουρκία στο πλαίσιο του τουρνουά των Μεσογειακών Αγώνων.

Το παιχνίδι για την ελληνική ομάδα δεν εξελίχθηκε όπως θα ήθελε ο Γιάννης Γκούμας στο α’ ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο 45λεπτο οι διεθνείς είχαν εκ διαμέτρου αντίθετη αγωνιστική εικόνα κι έτσι αξιοποίησαν την ανωτερότητά τους.
Ο επόμενος αγώνας της Εθνικής είναι προγραμματισμένος για αύριο εναντίον της Γαλλίας, στον οποίο θα κριθεί η πρώτη θέση του ομίλου, καθώς και οι «τρικολόρ» είχαν νικήσει με το ίδιο σκορ την Τουρκιά. Η σύνθεση της εθνικής: Νικοπολίδης, Γκαργκαλατζίδης, Αντζουλάς, Ιωαννίδης (56’ Σαρδέλης), Λύρατζης, Τσαούσης, Διαμαντής, Μελιόπουλος, Εμμανουηλίδης (84’ Γαλούπης), Σκεντεράι (46’ Τσερκώνης), Βοΐλης.