«Κηδεία» στο 92' για Μονακό! (vid)

Η Μονακό φάνηκε ότι θα προσπεράει την Παρί, όμως η Μονπελιέ «χτύπησε» στο 92' και έφυγε με 1-1 από το Πριγκηπάτο.

Ετοιμη να πανηγυρίσει την 4η εντός έδρας νίκη και την 3η σερί στην Ligue1 ήταν η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ, όμως υπέστη κάζο στις καθυστερήσεις από την Μονπελιέ στο Louis II. Οι Μονεγάσκοι θα περνούσαν στο +2 από την Παρί Σεν Ζερμέν με αγώνα λιγότερο όμως τώρα ισοβαθμούν μαζί της στην κορυφή του πρωταθλήματος. Σε ένα ματς στο οποίο οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές στιγμές, η Μονακό άνοιξε το σκορ στο 38' όταν ο Ρόνι Λόπες έφυγε από δεξιά και έδωσε πάρε-βάλε στον Φαλκάο, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν κλείδωσαν ποτέ το ματς και παρότι δεν απειλήθηκαν, δέχθηκαν την ισοφάριση στο 92' ύστερα από κοντινή κεφαλιά του Σουλεϊμάν Καμαρά.