Από ένα έφτανε για Σεβίλη και Λα Κορούνια (vids)

Με τον Νάβας να σκοράρει στο 83' η Σεβίλη επικράτησε της Λας Πάλμας με 1-0 και ανέβηκε μόνη στην 2η θέση. Νίκη με το ίδιο σκορ της Λα Κορούνια επί της τελευταίας και χωρίς πόντο Αλαβές.

Μοναδική προσφορά-έκπληξη σε περιμένει, ποντάροντας στο Θέλτα – Χετάφε. *Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις (21+).

Από νίκη σε νίκη πηγαίνει το τελευταίο διάστημα η Σεβίλη, με την ομάδα της Ανδαλουσίας να επικρατεί έστω και δύσκολα της Λας Πάλμας με 1-0 και να ανεβαίνει μόνη στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς, δύο λιγότερους από την Μπερτσελόνα και 5 περισσότερους από την Ρεάλ. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Νάβας στο 83' δίνοντας την σημαντική νίκη στην ομάδα του.

Στο άλλο σημερινό παιχνίδι η Λα Κορούνια πήρε βαθμολογική ανάσα επικρατώντας της τελευταίας και χωρίς βαθμό Αλαβές με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Λουσίνιο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Με τη νίκη της αυτή η Λα Κορούνια ανέβηκε στην 16η θέση έχοντας 4 βαθμούς.