Ανάβει φωτιές το γκολ του Sokratis! (vid)

Ο Παπασταθόπουλος σφράγισε τη νίκη κόντρα στην Κολωνία, αλλά το γκολ του προκάλεσε την οργή της Κολωνίας που ζητά... επανάληψη!

Η Κολωνία διασύρθηκε με 5-0 στη Βεστφαλία, ωστόσο ζητά την επανάληψη του αγώνα. Ο λόγος; Το γκολ του Παπασταθόπουλου στις καθυστερήσεις του α' μέρους (2-0). Ο διεθνής αμυντικός συγκρούστηκε στον αέρα με τον Χεντζ και στη συνέχεια έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο διαιτητής σφύριξε προσωρινά επιθετικό φάουλ, αλλά στη συνέχεια με τη βοήθεια του «VAR» έδειξε σέντρα! Το γεγονός αυτό προκάλεσε την οργή των ανθρώπων της Κολωνίας και ο διοικητικός διευθυντής Χανς Γιόακιμ Βάτσκε τόνισε: «Είμαι υπέρμαχος του Video, αλλά νομίζω ότι το ματς κρίθηκε από ένα λάθος του διαιτητή. Ζητώ να τηρήσουμε το πρωτόκολλο που καθορίζει με σαφήνεια, πότε μπορεί ο διαιτητής να συμβουλευθεί το video και πότε όχι».

Боруссия Д - Кёльн 5:0 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.