Αλαβές - Βιγιαρεάλ 0-3 (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Με τρομερή άνεση πέρασε η Βιγιαρεάλ από το «Μεντιθορόθα», σκοράροντας για τρίτο σερί ματς τρεις φορές (3-0), με το σκορ της αναμέτρησης κόντρα στην Αλαβές να μοιάζει... φτωχό.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» δημιουργεί σερί τον τελευταίο καιρό και τρίτωσε το... καλό, αφού μετά τις Μπέτις και Αστάνα, πρόσθεσε και την Αλαβές στις ομάδες απέναντι στις οποίες έχει καταφέρει να πάρει εύκολα το «τρίποντο».

Οι μεγαλύτερες διοργανώσεις στη Vistabet. Παίξε νόμιμα με προσφορά ημέρας* στο Μάντσεστερ Γ. – Εβερτον. *Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις (21+).

Στο 32ο λεπτό ο Μπακαμπού με σουτ που κόντραρε άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ, ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του παιχνιδιού στο 62' με ωραίο δεξί πλασέ από πανέξυπνη κάθετη του Καστιγιέχο.

Ο τελευταίος, ήταν εκείνος που είδε το «stop» από τον Πατσέκο στο 52ο λεπτό, με τον Μπάκα να προλαβαίνει το «ριμπάουντ» και να σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα.