Κρίσταλ Πάλας - Σαουθάμπτον 0-1

Ο Χόγκτσον έκανε ντεμπούτο στον πάγκο της Πάλας, αλλά η ομάδα δεν απέφυγε την πέμπτη σερί ήττα, αλλά και το χειρότερο ρεκόρ στην Premier League. H Σαουθάμπτον πήρε το τρίποντο με γκολ του Ντέιβις.

Κρίσταλ Πάλας, η χειρότερη ομάδα όλων των εποχών στην Premier League. Oι Λονδρέζοι ηττήθηκαν 1-0 από τη Σαουθάμπτον εντός έδρας, έμειναν για πέμπτο σερί ματς χωρίς νίκη, αλλά και χωρίς τέρμα! Το ντεμπούτο του Χόγκτσον δεν έφερε γούρι στην Πάλας και η ομάδα βρίσκεται σε αδιέξοδο. Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι ήρθε μόλις στο 6ο λεπτό, όταν ο Ντέιβις διαμόρφωσε το 0-1. Ο νέος τεχνικός των γηπεδούχων έκανε αλλαγές στην ενδεκάδα, ανακάτεψε την τράπουλα και μπορεί η Πάλας να απείλησε με Τάουνσεντ, Λόφτους - Τσικ, αλλά ο Φόρστερ κατάφερε να κρατήσει την εστία του ανέπαφη. Παράλληλα, ο Μπεντέκε βρέθηκε δυο φορές σε θέση βολής, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Ετσι, η Πάλας έμεινε χωρίς γκολ 450 αγωνιστικά λεπτά και φυσικά στον πάτος της βαθμολογίας. Στον αντίποδα, η Σαουθάμπτον έπαιξε πολύ καλά ανασταλτικά και φυσικά όποτε χρειάστηκε επενέβη σωστά ο γκολκίπερ της. Στα αξιοσημείωτα, η επιστροφή του Βίρτζιλ φαν Ντάικ. Ο Ολλανδός αμυντικός μπήκε ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά και στο επόμενο παιχνίδια αναμένεται να είναι βασικός.

Ατλέτικο Μ. – Μάλαγα με επιστροφή στοιχήματος*, αν ο Γκριεζμάν ανοίξει το σκορ. *Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις (21+).

Кристал Пэлас - Саутгемптон от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.