Ανατροπή και νίκη στο 94' η Ριέκα! (vid)

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα play off του Champions League, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, γύρισε την κατάσταση και με δύο τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο επικράτησε 2-1 της Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ.

Λίγες μέρες πριν την ρεβάνς με τον Ολυμπιακό για τα play off του Champions League, η Ριέκα δυσκολεύτηκε με αντίπαλο την Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ. Η αντίπαλος των «ερυθρολεύκων», έχανε για 80' με 1-0, όμως με τέρματα στο 81' και στο 94' έφερε τούμπα το παιχνίδι και πήρε μια σημαντική νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν στο σκορ με τέρμα του Ντολεζάλ στο 16'. Η Ριέκα από εκεί και πέρα έπρεπε να βρει τρόπο να αντιδράσει, αλλά δυσκολεύτηκε πάρα πολύ. Τελικά, τα κατάφερε στο 81', όταν ο Μπράνταριτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1. Τους πρωταθλητές Κροατίας λύτρωσε στο 94ο λεπτό ο Ματέι ο οποίος έκανε το 2-1, ολοκληρώνοντας την ανατροπή για την ομάδα του.

Πλέον οι Κροάτες, έχουν το μυαλό τους στον επαναληπτικό με τον Ολυμπιακό την Τρίτη στην Κροατία, όπου θέλουν να διεκδικήσουν τις όποιες πιθανότητες έχουν για πρόκριση στους ομίλους του Champions League.

HNK Rijeka vs NK Lokomotiva Zagreb 2-1 ALL GOALS - 1. HNL 19/08/17