Ξεμούδιασμα με 8αρα για την Παναχαϊκή

Η Παναχαϊκή επικράτησε με το ευρύ 8-0 επί του Αιόλου, σε φιλικό προετοιμασίας στο Καρπενήσι.

Οι μεγαλύτεροι αγώνες στην Sportingbet. Παίξε νόμιμα με πριμ 5%* στο Φορτούνα Ντ. – Μπραουνσβάιγκ (21+). * Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις.

Το σκορ για την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου άνοιξε στο 11' ο Φωτάκης, ενώ ο Σπανός με τέρματα στο 22' και το 33' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την Παναχαϊκή να βρίσκει δίχτυα άλλες δύο φορές, με τους Αργυρόπουλο στο 34' και Πολυχρόνη στο 45'. Στην επανάληψη οι Πατρινοί συνέχισαν από κει που σταμάτησαν, φτάνοντας στο τελικό 8-0, χάρη σε τέρματα των Μαστραντωνάκη στο 75', Μωραΐτη στο 87' και Αντωνακόπουλο στο 89'.

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης ήταν το γεγονός πως ο Κώστας Κατσουράνης ανέλαβε χρέη διαιτητή.