Nίκησε τον Μουρίνιο ο Βαλβέρδε με... πινελιά Νεϊμάρ! (vid)

Νίκος Καρφής

Η Μπαρτσελόνα νίκησε με 1-0 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο πλαίσιο του International Champions Cup, με τον Νεϊμάρ να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ του ματς.

Παίξε νόμιμα στην Sportingbet με επιστροφή στοιχήματος στο Μακάμπι Τ.Α. – Πανιώνιος, αν ο Λάμπρου σκοράρει το πρώτο γκολ (21+).

Ένα γκολ του Νεϊμάρ ήταν αρκετό για την Μπαρτσελόνα έτσι ώστε να επικρατήσει της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 1-0 στο πλαίσιο του International Champions Cup.

Το πρώτο ημίχρονο είχε και άλλες ευκαιρίες, όμως ο Βραζιλιάνος έκλεψε την παράσταση, αφού εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Βαλένσια για να γράψει το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Νταβίντ Ντε Χέα και Σίλεσεν κατέβασαν ρολά, με τον Ολλανδό πορτιέρο να αναδεικνύεται πολυτιμότερος της αναμέτρησης.

Για τις δύο ομάδες ξεκίνησαν

Μπαρτσελόνα: Σίλεσεν, Σεμέδο, Μασεράνο, Ουμτιτί, Άλμπα, Ράκιτιτς, Μπούσκετς, Αλένα, Μέσι, Νεϊμάρ, Σουάρες

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Βαλένσια, Μπλιντ, Λίντελεφ,Σμόλινγκ, Πογκμπά, Κάρικ, λίνγκαρντ, Ράσφορντ,Μχιταριάν, Λουκάκου