«Καθάρισε» το φιλικό σε ένα ημίχρονο η Άρσεναλ (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Με τον Λακαζέτ για πρώτη φορά στο αρχικό σχήμα και μάλιστα με παρτενέρ τον Ζιρού, η Άρσεναλ πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο μέρος, τελειώνοντας από νωρίς το φιλικό (3-1) με αντίπαλο τη Western Sydney Wanderers.

Ο Αρσέν Βενγκέρ αποφάσισε στο σημερινό παιχνίδι (έπειτα από αυτό με τη Sydney FC) να δώσει φανέλα βασικού στον νεοαποκτηθέντα, Αλεξάντρ Λακαζέτ, όμως εκείνος, στα κάτι περισσότερο από 60 λεπτά που αγωνίστηκε, δεν έκανε πολλά πράγματα.

Παίξε νόμιμα στην Sportingbet με επιστροφή στοιχήματος στο Λίλεστρομ - Στάμπαεκ, αν καταλογιστεί κόκκινη κάρτα (21+).

Οι «κανονιέρηδες» σκόραραν στο 33' και το 37' με τους Ζιρού και Ράμσεϊ από τις ασίστ που μοίρασε ο Νάτσο Μονρεάλ, με τον Ουαλό χαφ να σκοράρει με εντυπωσιακή «λόμπα» πάνω από τον Γιανγέτοβιτς.

Ο Ελνένι στο 44' έκανε τρία τα τέρματα των Λονδρέζων, που δέχθηκαν απλά ένα γκολ στην επανάληψη, όπου και διαμορφώθηκε το τελικό 3-1 στο τελευταίο φιλικό στο Σίδνεϋ.