Νίκησε Καμερούν και... video!

H Χιλή μπήκε με το δεξί στo Confederations Cup επικράτησε 2-0 του Καμερούν, αν και την παράσταση έκλεψε το video replay!

Ο Βάργκας έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία που σκόραρε δυο φορές, αλλά το ένα γκολ ακυρώθηκε εξαιτίας του video! H Xιλή δεν έμεινε στο... σοκ του 45' όταν είδε τον Σκόμινα να ακυρώνει το γκολ του Βάργκας -ήταν... ελάχιστα πιο μπροστά από τους αμυντικούς -και με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο τέταρτοι επικράτησε 2-0 του Καμερούν! Οι Νοτιομαερικάνοι ήταν καλύτεροι στο α' μέρος, μπήκαν δυνατά και έχασαν δυο μεγάλες ευκαιρίες. Στο 4ο λεπτό ο Βιδάλ δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Οντό, ενώ στο 28' ο Αρανγκίς νικήθηκε από τον Καμερουνέζο γκολκίπερ. Οι Χιλιανοί πανηγύρισαν το τέρμα του Βάργκας στο 45' αλλά τους το χάλασε-σωστά- το video replay! H είσοδος του Σάντσες στο 58' έδωσε ώθηση στην ομάδα του Πίτσι και στο 81' από δική του υπέροχη ασίστ ο Βιδάλ με κεφαλιά πέτυχε το 1-0! Στις καθυστερήσεις ο φορ της Αρσεναλ έχασε τεράστια, μοναδική ευκαιρία να γίνει ο πρώτος σκόρερ της Χιλής (37 γκολ, όπως και ο Σάλας), αφού πέρασε και τον γκολκίπερ, αλλά αστόχησε... Ωστόσο, ο Βάργκας ήταν εκεί για να σφραγίσει τη νίκη με το 34ο του γκολ!

Μοναδικές Στοιχηματικές Αποδόσεις, Άμεσες Αναλήψεις & Καλύτερη Εξυπηρέτηση (21+)!