Γρανάδα - Θέλτα 0-3

Η θητεία του Τόνι Άνταμς στην Γρανάδα ξεκίνησε με ήττα με 3-0 από τη Θέλτα. Όλο και περισσότερο κοντά στον υποβιβασμό οι Ανδαλουσιάνοι.

Ο Τόνι Άνταμς έκανε το ντεμπούτο του στον πάγκο της Γρανάδα, όμως δεν κατάφερε να φέρει τη νίκη και την ελπίδα της παραμονής. Η ομάδα του είχε μόνο ένα καλό διάστημα στο ξεκίνημα της επανάληψης και ηττήθηκε με 3-0 από την Θέλτα, κάνοντας ακόμη ένα βήμα για τον υποβιβασμό.

Οι φιλοξενούμενοι εκεματελλύτηκαν σχεδόν όλες τις ευκαιρίες τους και πήραν το προβάδισμα στο 23’, όταν από λάθος του Οτσόα συνδυάστηκαν άψογα και ο Χοθαμπέντ έκανε το 0-1. Οι παίκτες του Μπερίσο είχαν τον έλεγχο, απειλήθηκαν μόνο στην επανάληψη, με την καλύτερη ευκαιρία της Γρανάδα να έρχεται από το μακρινό σουτ του Αγμπό που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι στο 68’ και 5’ αργότερα τα πάντα τελείωσαν, όταν ο Ντίας με υπέροχη εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-2. Το κερασάκι στην τούρτα για την Θέλτα έβαλε ο Μποβιού στο 76’ για το τελικό 0-3.