Νέα τρομερή επέμβαση από τον Κασίγιας! (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Με εντυπωσιακό τρόπο απομάκρυνε ένα επικίνδυνο σουτ προς την εστία του ο Ικέρ Κασίγιας, δείχνοντας πως διανύει πολύ καλή περίοδο και βρίσκεται σε απόλυτη εγρήγορση στα καρέ της Πόρτο!

Ο «άγιος Ίκερ», έπειτα από την εκπληκτική απόκρουση που είχε πραγματοποιήσει στην τελευταία φάση του ντέρμπι με τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας, στις αρχές του μήνα, κράτησε και το 1-0 στο Κυριακάτικο ματς στην έδρα της Μποαβίστα.

Αν και μόλις στο 30ο λεπτό σημειώθηκε η συγκεκριμένη φάση, δεν παύει να έχει αποδειχθεί καθοριστική, για τη διατήρηση του «μηδέν» και την κατάκτηση των τριών βαθμών για τους «δράκους».

Φιορεντίνα - Τορίνο με επιστροφή, αν ο Κάλινιτς σκοράρει το πρώτο γκολ της αναμέτρησης.