Αμβούργο - Λεβερκούζεν 1-0

Με γκολ του Κυριάκου Παπαδόπουλου στο 76’ το Αμβούργο νίκησε 1-0 την Λεβερκούζεν και πήρε σημαντικό τρίποντο στη μάχη της παραμονής!

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο οι μοναδικές καλές στιγμές ήρθαν στο δεύτερο μέρος, το Αμβούργο χάρη σε γκολ του Ελληνα σέντερ-μπακ λύγισε εντός έδρας την Μπάγερ και πήρε τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς στη μάχη που δίνει για την αποφυγή του υποβιβασμού. Το πρώτο μέρος έφυγε χωρίς κάποια σημαντική ευκαιρία για τις δύο ομάδες, όμως στο πρώτο λεπτό της επανάληψης το Αμβούργο απείλησε με τον Γουντ, ο οποίος δεν τα κατάφερε από κοντά ύστερα από το τακουνάκι του Μίλερ. Οι γηπεδούχοι όμως έμελλε να πανηγυρίσουν στο 76’ όταν ο Κυριάκος Παπαδόπουλος ύστερα από σέντα του Μίλερ από αριστερά βρήκε δίχτυα με διαγώνια κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-0.