Εκρηξη Φερέρο για τη διαιτησία

Ο πρόεδρος της Σαμπντόρια ήταν έξαλλος και είπε διάφορα μετά την ήττα της ομάδας του από τη Νάπολι.

Οι Γενοβέζοι ηττήθηκαν με 2-1 στο San Paolo χάρη στο γκολ του Τονέλι στο 95' και είχαν πολλά παράπονα από τη διαιτησία, με τον Μάσιμο Φερέρο να τα εκφράζει με τις δηλώσεις του στη Mediaset.

«Είναι ένα ματς που το έκρινε ο διαιτητής. Θέλω ο διαιτητής Ντι Μπέλο να ζητήσει συγγνώμη και η ομοσπονδία να τον διώξει. Η αποβολή του Σιλβέστρε δεν υπάρχει, δεν άγγιξε καν τον Ρέινα. Δεν υπάρχει. Και ο διαιτητής δίπλα από το τέρμα για ποιο λόγο είναι εκεί; Γιατί δεν λέει στον διαιτητή ότι ο Σιλβέστρε δεν ακούμπησε κανέναν; Είμαι έξαλλος, κάναμε σπουδαίο ματς. Δεν σφύριξαν 8 οφσάιντ της Νάπολι. Οκτώ οφσάιντ. Εντάξει, μπορεί να γίνει ανθρώπινο λάθος αλλά πάντα κόντρα σε εμάς... Και για ποιο λόγο δόθηκαν 5 λεπτά καθυστερήσεις; Ας μας το έλεγαν να μέναμε σπίτι μας. Τι περιμένουμε για να βάλουμε την τεχνολογία;».