Με ανατροπή η Γιουνγκ Μπόις

Η Γιουνγκ Μπόις επιβλήθηκε με 4-3 της Σιόν, σε ματς που είχε δύο ανατροπές και ανέβηκε στη 2η θέση.

Δεν υπάρχει καλύτερη απόδειξη για το πόσο επιθετικά παίζει η Γιουνγκ Μπόις από το ματς με την Σιόν, το οποίο η αντίπαλος του Ολυμπιακού κέρδισε με 4-3 λίγες ημέρες πριν το ταξίδι στην Ελλάδα.

Οι γηπεδύχοι προηγήθηκαν με τον Σουλεϊμάνι μόλις στο 9’, όμως η Σιόν έκανε γρήγορα την ανατροπή. Ο Κονατέ με δύο γκολ στο 15’ και στο 25’ έκανε το 1-2, που έμεινε μέχρι το ημίχρονο. Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Οαρό έκανε το 2-2 στο 52’, όμως δευτερόλεπτα αργότερα ο Ακόλο έκανε το 2-3 για τους φιλοξενούμενους! Ο Σικ στο 60’, όμως, και ο Οαρό με πέναλτι στο 71’ ολοκλήρωσαν την ανατροή για την Γιουνγκ Μπόις, που έφτασε στη νίκη με 4-3 και έπιασε την αντίπαλό της στη 2η θέση.