Ελληνικό, οργισμένο μήνυμα της Ντιναμό στον Βασσάρα (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Με ανάρτηση στην επίσημη σελίδα της στα social media, η Ντιναμό Βουκουρεστίου εκφράζει την οργή της για τη διαιτησία της χώρας και στέλνει μήνυμα στον Κύρο Βασσάρα!

Ο σύλλογος της Ρουμανίας, απαιτεί μια τοποθέτηση και μια ενέργεια από τον Έλληνα πρώην ρέφερι, που έχει αναλάβει καθήκοντα αρχιδιαιτητή στη χώρα.

Αποκορύφωμα των παραπόνων της Ντιναμό ήταν το πρόσφατο παιχνίδι (2-2) με την Άστρα, η οποία κατάφερε να επανέλθει στο ματς από το εις βάρος της 2-0 που είχε διαμορφωθεί μέχρι το 83ο λεπτό, για να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας!

Ο Σαπουνάρου με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε δίχως να καταλάβει κανείς αν η μπάλα πέρασε ή όχι την τελική γραμμή, ενώ στις καθυστερήσεις, η Άστρα πήρε πέναλτι – εφεύρεση για να ισοφαρίσει.