Θετική παράδοση Μπέντο και γκολ από ημίχρονο! (vids)

Ο Πάουλο Μπέντο στην θητεία του στον πάγκο του Ολυμπιακού έχει 2 νίκες με γκολ από ημίχρονο σε εκτός έδρας ματς στην Ευρώπη και ένα τρίποντο σε γήπεδο με συνθετικό χλοοτάπητα.

Το Αστανά Arena έχει συνθετικό χόρτο αλλά δεν είναι η πρώτη φορά φέτος που ο Ολυμπιακός δοκιμάζεται σε τέτοιες συνθήκες.

Στο πρώτο φετινό τεστ του Ολυμπιακού σε συνθετικό χλοοτάπητα στο γήπεδο της Βέρνης ο Ολυμπιακός όχι μόνο πήρε τη νίκη με 0-1 αλλά είχε σκοράρει από ημίχρονο. Σκόρερ στην αναμέτρηση της 15ης Σεπτεμβρίου στο 42' ο Καμπιάσο με ασίστ του Ιντέγε.

Ο Πάουλο Μπέντο όμως έχει και μία ακόμα θετική επίδοση στον πάγκο των Πειραιωτών. Έχει το 2 στα 2 σε εκτός έδρας ευρωπαϊκά ματς καθώς υπάρχει και το 0-1 στην Αρούκα στις 18 Αυγούστου. Πάλι με τέρμα από το α' μέρος με τον Σεμπά να βρίσκει δίχτυα από μπαλιά του Φελίπε Πάρντο.

ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΤΟ ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΦΕΤΟΣ:
18/08: ΑΡΟΥΚΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1
25/08: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΡΟΥΚΑ 2-1 (ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ)
15/09: ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΙΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1
29/09: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΕΛ 0-1
20/10: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΣΤΑΝΑ 4-1

Αρούκα - Ολυμπιακός 0-1 | Το γκολ του Σεμπά | Arouca vs Olympiacos 0-1 | Seba Goal {18/8/2016}

Young Boys vs Olympiakos 0:1 Goal & Highlights