Άβτοντορ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 110-116 (vids)

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας χρειάστηκε το έξτρα πεντάλεπτο για να επικρατήσει της Άβτοντορ με 110-116 ενώ είχε βρεθεί πίσω στο σκορ με 16 πόντους λίγο πριν από το τέλος της τρίτης περιόδου.

Η Άβτοντορ έβαλε ζόρια στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας, προηγήθηκε με 70-54 με τον Μπιούφορντ στο 27'12" κι έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο στο υπέρ της 77-64 όμως η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη έκανε επιμέρους σκορ 22-37 στην τελευταία περίοδο και ο Κλάιμπερν έστειλε τον αγώνα στην παράταση, σκοράροντας για το 99-99 στα 12" για το φινάλε της κανονικής διάρκειας.

Εκεί οι φιλοξενούμενοι είχαν καλύτερες επιλογές κι έφτασαν στη νίκη, με τον Νάντο Ντε Κολό να ολοκληρώνει τον αγώνα με 41 πόντους (18/19 βολές, 10/13 δίποντα, 1/5 τρίποντα), 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 43 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης στα 37:20 που έμεινε στο παρκέ!

Τα δεκάλεπτα: 22-17, 51-41, 77-62, 99-99 κ.α., 110-116.