Σλοβενία - Λετονία 77-82

Γιάννης Σταυρουλάκης

Η Λετονία επέστρεψε από το -17 του ημιχρόνου με τη Σλοβενία κι επικράτησε με σκορ 77-82 στη Λιουμπλιάνα, διατηρώντας τις ελπίδες πρόκρισης στο Παγκόσμιο Κύπελλο 2019 και βυθίζοντας κι άλλο τους πρωταθλητές Ευρώπης.

Οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 46-29 ωστόσο η Λετονία έκανε επιμέρους σκορ 29-16 στο τρίτο δεκάλεπτο και πήρε κεφάλι στο σκορ στο 31'27" χάρη στο τρίποντο του Γιάνις Μπλουμς (62-64), διατηρώντας το προβάδισμα ως το φινάλε.

Με το PulseBet*, νιώθεις το παλμό του Live στοιχήματος όπως ποτέ ξανά– Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

Ο πρώην γκαρντ του Παναθηναϊκού σκόραρε 28 πόντους με 8/9 βολές, 1/1 δίποντο και 6/10 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 28 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης σε 19:45 συμμετοχής κόντρα στη Σλοβενία που έμεινε εκτός Παγκοσμίου Κυπέλλου μετά την ήττα από την Ουκρανία.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 46-29, 62-58, 77-82.