Χιτ - Ουίζαρντς 134-129

Φόβος και τρόμος για κάθε ομάδα όταν το ματς πηγαίνει στην παράταση έχουν γίνει οι Χιτ, με την ομάδα του Μαϊάμι να κάνει το 8 στα 8 στην έξτρα περίοδο επικρατώντας και των Ουίζαρντς με 134-129.

Η φοβερή χρονιά για τους Χιτ συνεχίζεται. Η ομάδα του Μαϊάμι εκτός του ότι έχουν την πιο δυνατή έδρα στο NBA μετρώντας το εντυπωσιακό 20-1, είναι και αήττητοι όταν το παιχνίδι πηγαίνει στην παράταση. Αυτό έγινε και σήμερα στην αναμέτρηση με τους Ουίζαρντς με τους γηπεδούχους να επικρατούν των... μάγων με 134-129 και να κάνουν το 8 στα 8 στην έξτρα περίοδο! Ο αγώνας όπως φαίνεται και από το σκορ ήταν μεγάλο ντέρμπι με τους γηπεδούχους να μεγαλώνουν και άλλο το ρεκόρ εντός έδρας και να φτάνουν συνολικά στο 31-13, με τους πρωτευουσιάνους να πέφτουν στο 14-29.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Χίρο με 25 πόντους, ενώ εξαιρετικός σε ακόμα ένα ματς ήταν ο Μπάτλερ με 24 πόντους, 10 ασίστ και 7 ριμπάουντ, με τον Ντράγκιτς να ακολουθεί με 22 και 10 ασίστ. Για τους ηττημένους ο Μπιλ είχε 38, ο Μπέρτανς 24 και ο Τόμας 14.