Ουόριορς - Νάγκετς 131-134: Μεγάλη ανατροπή στο Σαν Φρανσκίσκο!

Απίθανοι Νάγκετς, πέρασαν από το «Chase Center» κάνοντας μεγάλη ανατροπή κι επικράτησαν των Ουόριορς με 134-131 στην παράταση!

Τι κι αν ήταν στο -15 στο πρώτο δεκάλεπτο;

Οι Νάγκετς έκαναν σιγά σιγά την αντεπίθεσή τους, επέστρεψαν στο ματς και σκοράροντας 40 πόντους στο τελευταίο δωδεκάλεπτο, οδήγησαν το ματς στην παράταση.

Με ένα λεπτό να απομένει για να ολοκληρωθεί η κανονική διάρκεια, ο Γιόκιτς έκανε το 108-111, ο Μπερκς έβαλε δύο βολές για το 110-111, ο Πάσκαλ ευστόχησε σε τρίποντο (113-111) και ο Σέρβος ισοφάρισε (113-113).

Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι Νάγκετς έφτασαν στο +7 (123-130), ο Λι με τρίποντο και ο Γκριν με βολές απείλησαν (131-132), ο Μπίσλι ευστόχησε σε δύο βολές και γράφτηκε το τελικό 131-134, αφού ο Λι αστόχησε σε τρίποντο.

Για τους νικητές, ο Μπάρτον είχε 31 πόντους και ο Γιόκιτς 23 πόντους, 12 ριμπάουντ και 8 ασίστ. Ο Μπίσλι πρόσθεσε 27 πόντους και ο Πόρτερ Τζούνιορ 18 και πήρε 10 ριμπάουντ.

Για τους «πολεμιστές», ο Μπερκς μέτρησε 25 πόντους, ο Λι 21, ο Ράσελ 19, ο Ρόμπινσον ΙΙΙ 17 και ο Πάσκαλ 16.

Τα δεκάλεπτα: 34-19, 62-45, 85-73, 113-113, 131-134.