Τίμπεργουλβς - Τζαζ 116-127

Φώτης Καρακούσης

Μία περίοδο και συγκεκριμένα την τρίτη χρειάστηκαν οι Τζαζ για να περάσουν από την Μινεσότα επικρατώντας των Τίμπεργουλβς με 127-116.

Ντέρμπι σε τρεις από τις τέσσερις περιόδους είχαμε στη Μινεσότα στην αναμέτρηση των Τίμπεργουλβς με τους Τζαζ. Η μία ωστόσο έφτανε στους... Μορμόνους οι οποίοι επικράτησαν με 127-116 και έφτασαν έτσι τον 14-11, με τους... λύκους να πέφτουν στο 10-14. Όπως αναφέραμε τα πάντα κρίθηκαν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Εκεί οι φιλοξενούμενοι πήραν μια διαφορά 14 πόντων την οποί και κράτησαν παίρνοντας μαζί και τη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για το συγκρότημα τη Γιούτα ήταν ο Μίτσελ που σταμάτησε στους 30 πόντους, με τον Ινγκλς να ακολουθεί με 23 και τον Γκομπέρ να έχει 20. Για τους ηττημένους ο Τιγκ είχε 32, ο Ουίγκινς 26, ο Τάουνς 21, αλλά και πάλι δεν έφτασαν για να πάρει η ομάδα τους τη νίκη.