Η «μεταμόρφωση» του Αντετοκούνμπο σε... Freak στο 3ο δωδεκάλεπτο! (vid)

Αντωνία Σπανού

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο βγήκε... μεταμορφωμένος στο τρίτο δωδεκάλεπτο κόντρα στους Χοκς και αυτό φάνηκε και στους αριθμούς τους.

«Όταν μπήκαμε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο όλοι ήταν στεναχωρημένοι, ήμασταν πίσω με τρεις πόντους, χάσαμε το προβάδισμα μας και απλά βγήκαμε στην τρίτη περίοδο και προσπαθήσαμε να κάνουμε το παιχνίδι μας».

Αυτή ήταν η απάντηση του Γιάννη Αντετοκούνμπο για την... μεταμόρφωση του στο τρίτο δωδεκάλεπτο κόντρα στους Χοκς.

Ο σταρ του Μιλγουόκι κατάλαβε τι χρειαζόταν η ομάδα του και βγήκε στο παρκέ αποφασισμένος να της το δώσει. Ο Αντετοκούνμπο τέλειωσε το ματς με 33 πόντους και 11 ριμπάουντ, αλλά εκείνο που κάνει εντύπωση είναι η αντίδραση του, μετά την διακοπή του ημιχρόνου.

Το σκορ ήταν στο 58 - 61 με τα «Ελάφια» να βρίσκονται πίσω και τον «Greek Freak» να βγαίνει αποφασισμένος και να έχει σε 8'42" στην 3η περίοδο, 16 πόντους με 2/5 βολ., 6/6 διπ. & 1/3 τριπ. (3ρ., 1ασ. & 1λ.), με το σκορ να γίνεται 78-66 με σερί 20-5, στην διάρκεια του οποίου οι Μπακς δέχτηκαν μόλις ένα καλάθι και 3 βολές.