Μάβερικς - Μπλέιζερς 119-121

Οι Μάβερικς αντιμετωπίζουν τους Μπλέιζερς και το gazzetta.gr σας μεταφέρει τη διακύμανση του αγώνα.

Πορζίνγκις και Ντόντσιτς σημείωσαν από 32 και 29 πόντους αντίστοιχα αλλά οι Μάβερικς ηττήθηκαν από τους Μπλέιζερς με 121-119.

Για την ομάδα του Πόρτλαντ, ο ΜακΚόλουμ είχε 35 πόντους κι ο Λίλαρντ 28.

Οι γηπεδούχοι είχαν σούπερ ξεκίνημα και έκλεισαν την πρώτη περίοδο με σκορ 40-25, αλλά στην τρίτη περίοδο οι Μπλέιζερς διόρθωσαν την κατάσταση με σκορ 24-36.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τους Μαβς που έπεσαν στο 2-1, ενώ οι Μπλέιζερς εκτός έδρας έχουν 2-0 και συνολικό ρεκόρ 2-1.

Τα δωδεκάλεπτα: 40-25,31-34,24-36,24-26