Θάντερ: Το ρεκόρ που «έτρεξαν» με 24-0 είναι το μεγαλύτερο φέτος!

Αντωνία Σπανού

Οι Θάντερ επέστρεψαν στο παιχνίδι με τους Πέισερς, τρέχοντας ένα απίστευτο σερί 24-0 και πήραν τελικά την νίκη με 107-99.

Στο ημίχρονο οι Θάντερ ήταν πίσω στο σκορ με 9 πόντους από τους Πέισερς και ήξεραν καλά όλοι στην Οκλαχόμα ότι κάτι έπρεπε να αλλάξει και το άλλαξαν με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο.

Έτρεξαν σερί 24-0, πέρασαν μπροστά και έγραψαν ιστορία για φέτος, αφού αυτό είναι το μεγαλύτερο ρεκόρ της σεζόν. Έχαναν με 9 στο ημίχρονο και τελικά έφτασαν να κερδίζουν με 14 πόντους, με το τρελό σερί τους στην τρίτη περίοδο.

«Ξέραμε ότι δεν ήταν αρκετό», παραδέχτηκε ο Τζορτζ, «βγαίνοντας για το δεύτερο ημίχρονο, ξέραμε ότι έπρεπε να αλλάξουμε πράγματα, βγήκαμε και κάναμε αυτό».