Χοκς - Γκρίζλις 132-111

Καταιγιστικοί οι Χοκς στο αδιάφορο παιχνίδι της βραδιάς, με τα... γεράκια να επικρατούν των Γκρίζλις με 132-111. Θετικός ο Ντόρσεϊ στην επιστροφή του στην Ατλάντα πετυχαίνοντας 8 πόντους σε 20 λεπτά.

Εκτός από τα ντέρμπι, σήμερα είχαμε και αδιάφορο ματς και συγκεκριμένα το Χοκς-Γκρίζλις. Στην Ατλάντα δύο ομάδες που βαθμολογικά δεν πάνε για τίποτα, μας προσέφεραν πλούσιο θέαμα με τους γηπεδούχους να επικρατούν με το εμφατικό 132-111. Με τη νίκη αυτή τα... γεράκια έφτασαν στο 24-45, με τις... αρκούδες να πέφτουν στο 28-41. Φυσικά και οι δύο έχουν αποκλειστεί από τα playoffs.

Στα του αγώνα και μόνο η διαφορά μιλάει από μόνη της, οπότε δεν χρειάζεται μεγαλύτερη ανάλυση. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Κόλινς με 27 πόντους και τον ακολούθησαν οι Γιανγκ με 22 και Λεν με 20. Για τους ηττημένους ο Μάιλς είχε 33 και ο Κόνλεϊ 20. Κόντρα στην παλιά του ομάδα έπαιξε για 20 λεπτά ο Ντόρσεϊ, με τον Έλληνα γκαρντ να έχει 8 πόντους, 3 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο πραγματοποιώντας θετική εμφάνιση.