Γκρίζλις - Μπουλς 107-109

Στο αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι της βραδιάς, οι Μπουλς επικράτησαν των Γκρίζλις με 109-107, με τον Ντόρσεϊ να παίζει με τις... αρκούδες για 5 λεπτά έχοντας 2 πόντους.

Η σημερινή βραδιά είχε πολλά σημαντικά παιχνίδια, αλλά και αδιάφορα. Ένα από τα πλέον αδιάφορα όσον αφορά την βαθμολογία ήταν αυτό ανάμεσα στους Γκρίζλις και στους Μπουλς. Ένα ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες που δεν παλεύουν για τίποτα, που ωστόσο ήταν γεμάτο συγκινήσεις καθώς οι... ταύροι επικράτησαν μέσα στο Μέμφις με 109-107 και έφτασαν στο 17-45, με τις... αρκούδες να πέφτουν στο 24-39.

Ο αγώνας όπως αναφέραμε είχε συγκινήσεις με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με τη νίκη στις αποσκευές τους έχοντας ως πρώτο σκόρερ τον ΛαΒιν που έφτασε τους 30 πόντους με τον Μάρκανεν να έχει 22 και τον Πόρτερ 20. Για τους ηττημένους ο Μπράντλεϊ είχε 23, ο Κόνλεϊ 21, ενώ ο Ντόρσεϊ έπαιξε για μόλις 5 λεπτά πετυχαίνοντας 2 πόντους.