Νετς - Ράπτορς 106-105 (vid)

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, οι Νετς χρειάστηκαν το έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης για να επικρατήσουν των Ράπτορς με 106-105.

Συναρπαστικό ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στους Νετς και τους Ράπτορς. Η ομάδα του Μπρούκλιν, επικράτησε στην παράταση με 106-105. Οι γηπεδούχοι, ήταν μπροστά στο σκορ και στο φινάλε της κανονικής περιόδου, αλλά ο Σιακάμ ισοφάρισε 98-98 ένα λεπτό πριν το τέλος και στο τελευταίο λεπτό οι προσπάθειες και των δύο για νίκη ήταν άστοχες.

Στην παράταση, οι Νετς ήταν πιο συγκεντρωμένοι και με ένα καλάθι του Άλεν ένα λεπτό πριν το φινάλε, πήραν τη νίκη με 106-105.

Τσέλσι – Μάντσεστερ Σίτι με πριμ 5%*, ακόμα καλύτερες αποδόσεις και 190+ ειδικά στοιχήματα! (21+) * Ισχύουν Οροι και Προϋποθέσεις.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Ράσελ με 29 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Ντινουΐντι με 17 πόντους,

Για τους ηττημένους, ξεχώρισε ο Λέοναρντ με 32 πόντους, αλλά και ο Βαλαντσιούνας με 24 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 24-20, 53-53, 80-79, 98-98, 106-105 (Π.)