Νικς - Ουίζαρντς 107-110

Οι Ουίζαρντς απέδρασαν με 110-107 από τη Νέα Υόρκη με κορυφαίους τους Μπράντλεϊ Μπιλ και Κέλι Ούμπρε Τζούνιορ.

Νέο παιχνίδι στα φρουτάκια! Το «Fruit Blox» προσγειώθηκε στην Sportingbet.gr!

Ουσιαστικά η διαφορά έγινε στην 3η περίοδο για λογαριασμό των Ουίζαρντς, οι οποίοι σημείωσαν ένα επιμέρους 34-19 και -ουσιαστικά- καθάρισαν με την υπόθεση της νίκης.

Αυτή ήταν η 3η νίκη της Ουάσινγκτον μακριά από την πρωτεύουσα των ΗΠΑ και η 10η σε 24 ματς. Αντίστοιχα οι Νικς γνώρισαν την 7η ήττα τους την φετινή σεζόν στο «Μάντισον Σκουέρ Γκάρντεν» με το ρεκόρ τους να βρίσκεται στο 8-17.

Ο Μπιλ σε 38 λεπτά είχε 27 πόντους με 10/17 δίποντα, 2/8 τρίποντα, 1/1 βολή, 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και μόλις ένα λάθος, ενώ αντίστοιχα ο Κέλι Ούμπρε Τζούνιορ ήρθε από τον πάγκο και πρόσφερε άλλους 21 πόντους με 8/11 εντός παιδιάς. Εξαιρετικός και ο Τζον Ουόλ με double-double έχοντας 18 πόντους και 15 ασίστ.,

Για λογαριασμό των Νικς ο Τιμ Χάρνταγουεϊ Τζούνιορ είχε 20 πόντους με 4/9 τρίποντα, ενώ ο Ντάμιεν Ντότσον πρόσθεσε άλλους 17 πόντους και 9 ριμπάουντ.