Κλίπερς - Ρόκετς 115-112

Οι Λος Άντζελες Κλίπερς στηρίχθηκαν περισσότερο στους «παγκίτες» και πιο συγκεκριμένα στην 4η περίοδο, κερδίζοντας τους Χιούστον Ρόκετς εντός έδρας με 115-112.

Νέο παιχνίδι στα φρουτάκια! Το «Rise of Olympus» προσγειώθηκε στην Sportingbet.gr!

Εκείνος που έκανε τη μεγαλύτερη διαφορά ήταν ο Μοντρέζλ Χαρέλ ο οποίος τελείωσε το ματς έχοντας 17 πόντους με 8/10 δίποντα, 1/1 βολή, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 τάπες, 1 κλέψιμο και 2 λάθη σε 24 λεπτά συμμετοχής.

Παίκτης-κλειδί ήταν ο rookie Σάι Τζίλτζεους-Αλεξάντερ ο οποίος ήταν εξαιρετικός στην άμυνα πάνω στον Τζέιμς Χάρντεν στο τέλος του αγώνα, ενώ «γέμισε» τη στατιστική του με 12 πόντους, 5 ριμπάουντ και 4 τελικές πάσες.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ωστόσο ήταν ο Τομπάιας Χάρις με 23 πόντους και 9/15 εντός παιδιάς, ενώ ο Ντανίλο Γκαλινάρι πρόσθεσε άλλους 20 πόντους με 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Για λογαριασμό των Ρόκετς ο Τζέιμς Χάρντεν είχε double-double με 31 πόντους και 14 ασίστ, ενώ άλλους 23 πόντους πρόσθεσε ο Κλιντ Καπέλα (11/14 δίποντα).