Μπουλς - Μπακς 105-118

Οι Μπακς του νίκησαν τους Μπουλς στο Σικάγο με 118-105, παρά το ότι δεν είχαν στη διάθεσή τους τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο λόγω προβλήματος στον αστράγαλο δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του κόντρα στους Μπουλς. Ε, και; Οι Μπακς τα κατάφεραν περίφημα επικρατώντας μέσα στο «United Center» με 118-105.

Ο Μουχάμαντ με 21 κι ο Σνελ με 18 πήραν την ομάδα στις πλάτες τους ενώ ο Μίντλετον πρόσθεσε άλλους 16 - όσους κι ο Τζένινγκς.

Για τους γηπεδούχους Βάλενταϊν είχε 20 πόντους κι ο Πέιν 17.

Οι δυο ομάδες είχαν από μία περίοδο στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο όμως, τα «ελάφια» πήραν τον έλεγχο του ματς και έτσι ανέβηκαν στο 38-34.

Τα δωδεκάλεπτα: 34-24,27-37,21-29,23-28