Ορλάντο Μάτζικ - Σακραμέντο Κινγκς 99-105

Με τον Κουφό να μην αγωνίζεται καθόλου και τον Παπαγιάννη να παίζει 3 λεπτά και να μένει χωρίς πόντο, οι Κινγκς πέρασαν από το Ορλάντο επικρατώντας των Μάτζικ με 105-99.

Παιχνίδι από παντού στη Novibet με κινητό και τάμπλετ.

Ημέρα των βασιλιάδων η σημερινή, καθώς μετά τον ΛεΜπρόν Τζέιμς και τους 30.000 πόντους που έφτασε, σειρά πήραν οι Κινγκς. Η ομάδα του Σακραμέντο επικράτησε μέσα στο Ορλάντο των Μάτζικ με 105-99 και έφτασαν το 14-33, όσο έχουν και οι... μάγοι. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι στην μεγαλύτερη διάρκειά του, με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν στροφές στο τέλος παίρνοντας τη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Τεμπλ που έφτασε τους 34 πόντους ερχόμενος από τον πάγκο, ενώ τον ακολούθησαν οι Κόλεϊ-Στέιν με 21 και Χιλντ με 13. Όσον αφορά τους Έλληνες ο Γιώργος Παπαγιάννης έπαιξε 3 λεπτά χωρίς να σκοράρει έχοντας 0/2 δίποντα, ενώ κατέβασε 2 ριμπάουντ και έριξε και 1 τάπα, ενώ ο Κώστας Κουφός δεν έπαιξε καθόλου. Για τους ηττημένους πρώτος σκόρερ ήταν ο Φουρνιέ με 22 και τον ακολούθησαν οι Πέιτον με 21 και Γκόρντον με 16.

Sacramento Kings vs Orlando Magic - Full Game Highlights | Jan 23, 2018 | NBA Season 2017-18