Σίξερς - Ουόριορς 116-124

Οι Σίξερς (8-7) ηττήθηκαν από τους Ουόριορς (12-4), με τον Κάρι και την παρέα του να επιστρέφουν αν και βρέθηκαν στο ημίχρονο στο -22.

Οι Σίξερς πραγματοποίησαν ένα πρώτο ημίχρονο βγαλμένο από τα πιο τρελά όνειρα και του πιο φανατικού οπαδού τους, με το σκορ να δείχνει 74-52.

Ο Κάρι είχε 15 πόντους με 0/4 τρίποντα ενώ άποντος από το τρίποντο (είχε συνολικά 14) ήταν κι ο Ντουράντ με 0/2 προσπάθειες.

Ωστόσο, στην τρίτη περίοδο, η ομάδα του Γκόλντεν Στέιτ ήταν καταπληκτική και με το επί μέρους σκορ να δείχνει 47-15 κατάφεραν τελικά και έφτασαν στη νίκη επιστρέφοντας στις νίκες μετά την ήττα από τους Σέλτικς.

Για τους Σίξερς, ο Σίμονς είχε 23 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ Ρέντικ και Κόβινγκτον (5/5 τρίποντα στην πρώτη περίοδο) είχαν από 20 κι ο Εμπίντ πρόσθεσε άλλους 21.

Για τους νικητές, ο Κάρι είχε 35 πόντους κι ο Ντουράντ 27 με τον Τόμπσον να προσθέτει άλλους 17.

Τα δωδεκάλεπτα: 47-28,27-24,15-47,27-25